فرآورده های فرعی تغذیه ای مورد استفاده در دامداری ها

فرآورده های فرعی

فرآورده های فرعی تغذیه ای مورد استفاده در دامداری ها

فرآورده های فرعی

فهرستی از چالش های مدیریتی در استفاه از محصولات فرعی:

۱- چه چیزی یا چه کسی کیفیت و ترکیبات فرآورده های فرعی خریداری شده را تضمین می کند؟

۲- چه دامنه ای از مواد مغذی مورد انتظار است؟

۳- چه مکمل های اضافه ای مورد نیاز بوده و بسته بندی های کوچک چگونه به مصلوط TMR اضافه خواهند شد؟

۴- آیا توانایی انبار کردن در مزرعه وجود دارد؟

۵- آیا بعدا نیز می توان این فررآودره فرعی را تهیه کرد؟

۶- آیا می توان برای تامین آن به مدت یکسال قرداد بست؟

۷- آیا در مزرعه ابزار لازم جهت استفاده کردن از این فرآورده وجود دارد؟

۸- چه کسی جیره را خواهد نوشت؟

۹- تا چه مدت پس از انبارداری در مزرعه، فرآورده فرعی کیفیت خود را حفظ می کند؟

۱۰- آیا باید نحوۀ انبارداری خاصی برای آن فرآورده فرعی در نظر گرفته شود؟

۱۱- آیا نیروی کار و زمان بیشتری برای مدیریت فرآورده های فرعی لازم است؟

۱۲- اگر مشکلی در کیفیت آن وجود داشته باشد، آیا کسی برای رسیدگی به این مسئله وجود دارد؟

۱۳- چه کسی خوراک مورد نظر را از نظر ترکیبات بررسی خواهد کرد؟

۱۴- آیا قبل از رسیدن فرآورده فرعی به مزرعه، کسی کیفیت آن را بازرسی خواهد کرد؟

۱۵- اتلاف فرآورده فرعی مورد نظر چقدر بوده و چقدر ارزش آن کاهش خواهد یافت؟

کیفیت خوراک و میزان تغییرات آن

تغییرات مواد مغذی در یک فرآورده فرعی به سطح مواد مغذی در ماده خوراک پایه، نحوه فرآوری آن و مدت زمان فرآوری بستگی دارد. جدول ۳ آنالیز تقریبی بعضی از فرآورده های فرعی را نشان می دهد.

کیفیت خوراک

چالش مهم این است که متخصص تغذیه چگونه این تغییرات را در نظر خواهد گرفت. یک روش این است که اگر کاهش ترکیبات خوراک مد نظر باعث کاهش تولید شیر می شود، برای آن یک استاندارد قرار دهیم تا اگر از آن استاندارد پایین تر بود، از آن محصول استفاده نکنیم (به طور مثال تا ۱ واحد انحراف استاندارد از میانگین ترکیبات پروتئینی قابل قبول است). دومین چیزی که باید مدنظر قرار داد این است که از خرید فرآورده هایی که به سلامت شکمبه آسیب می زنند، اجتناب کنیم (به عنوان مثال یک واحد انحراف استاندارد بالاتر از میانگین محتوای چربی). متخصصان اهایو پیشنهاد می کنند که از انحراف استاندارد ۵/۱ در برنامه های جیره نویسی استفاده کنیم.

کیفیت خوراک، میزان بی خطر بودن آن که ممکن است طی انبارداری تغییر کند را نشان می دهد. توصیه می شود برای گله هایی که نمی توانند دانه های تخمیری را طی ۷-۵ روز در فصول گرم پس از دریافت مصرف کنند، دانه ها بسته بندی شوند. پوشاندن بار برزنت ممکن است محصول را از باران و تشکیل کپک محافظت کند. عمل آوری با اسید پروپیونیک ممکن است تشکیل کپک را کاهش دهد.

در خرید فرآورده های فرعی که بسیار ارزان هستند، دقت کنید. به طور مثال، فیبر پنبه دانه معمولا به قیمت ۲۸۰ دلار به ازای هر تن فروخته می شود، همین محصول با قیمت ۲۱۰ دلار نیز فروخته می شود. آیا شما آن را می خرید؟ چه سوالاتی باید شما بپرسید؟ چرا قیمت خوراک پایین است؟

دانه های تقطیری ذرت

یکی از محصولات خوبی که مدیران گاوداری و مشاوران تغذیه می توانند از آن استفاده کنند، دانه های تقطیری ذرت می باشد. با ادامه تلاش ها در بازار دانه های تقطیری، تولید کنندگان اتانول گیاهی سعی دارند روش های خود را بهبود بخشند از نشاسته بیشتری از این محصول خارج کنند و محصول اتانول بهتری داشته باشند. روش دیگر این است که محصولات فرعی ذرت ارزیابی شوند تا مشخص شود آیا به اندازه ای ارزش دارند که بتوان از آنها در تغذیه مدرن گاوهای شیری در سطوح بالا استفاده کرد. جدول ۴ انواع محصولات فرعی ذرت را با هم مقایسه می کند.

  • جرم ذرت می تواند به عنوان یک محصول جانبی برای تولید کنندگان روغن ذرت مطرح شود. این محصول به مقدار کافی فسفر در خود دارد. از روغن ذرت به عنوان سوخت بیودیزل نیز استفاده می شود.
  • سبوس ذرت یک خوراک قابل هضم و قابل تخمیر برای نشخوارکنندگان است (مشابه تفاله چغندر یا تفاله مرکبات). در جیره نشخوارکنندگان می تواند جایگزین علوفه کم کیفیت، پوسته سویا یا نشاسته محلول که در جیره های بر پایۀ سیلوی ذرت یافت می شود، می گردد.
  • کنجاله گلوتن ذرت تغییر یافته بیشتر در جیرۀ خوک و طیور کاربرد دارد (به عنوان منبع تولید رنگدانه). انرژی آن مشابه با کنجاله سویا با پروتئین بالا بوده ولی میزان فیبر آن کم است.
  • DDG تغییر یافته مشابه DDG معمول بوده ولی میزان روغن آن کمتر است. در جیره می تواند سطوح بالاتر را نسبت به DDG معمول سبب شود.

نتیجه 

با افزایش روز افزون محصولات اتانولی تغییر یافته، مدیران گله های شیری و گوشتی باید با احتیاط در مورد فرآورده های فرعی ذرت که در بازار وجود دارد، تصمیم بگیرند. آنها باید نقطه سر به سر را برای هر محصول محاسبه کرده و استراتژی های استفاده از فرآورده های فرعی را بدانند. محصولات فرعی جدید ذرت می تواند به دلایل زیر یک ابزار خوب برای متخصصان تغذیه باشد:

به دلیل محتوای چربی کمتر در آنها، میزان تداخل در شکمبه کاهش می یابد. میزان فسفر در آنها کمتر بوده و در نتیجه فسفر کمتری از طریق مدفوع وارد محیط زیست می شود. می توانند به عنوان منبع فیبر قابل هضم که میزان پروتئین کمتری دارند، مورد استفاده قرار گیرند.

قسمت اول این مقاله را در لینک زیر بخوانید: 👇👇👇

http://zarinjavdaneh.ir/گاوداری-ها-و-فواید-و-هزینه-های-تغذیه-ای/

https://t.me/zarin_javdaneh

 

انتشار

error: محتوا حفاظت شده است