پانتوتنیک اسید (B5) در طیور، اثرات و عوامل کمبود آن

پانتوتنیک اسید

پانتوتنیک اسید (B5) در طیور، اثرات و عوامل کمبود آن

کمبود پانتوتنیک اسید در طیور

جراحات عمده ناشی از کمبود پانتوتنیک اسید در طیور با درگیر شدن سیستم عصبی، کورتکس آدرنال، و پوست ظاهر می ­شود. کمبود پانتوتنیک اسید تولید طبیعی تخم مرغ و جوجه­ درآوری را کاهش می­ دهد. خونریزی زیرجلدی و خیز شدید از علائم کمبود پانتوتنیک اسید در جنین­ های در حال رشد می­ باشند. در جوجه­ های گوشتی، در آغاز رشد کاهش یافته و پس از آن ضریب تبدیل غذایی افت می ­کند و پردرآوری به تأخیر می­ افتد. پرها ژولیده و موج­دار و شکننده شده و ممکن است بریزند. در مرحله بعدی التهاب پوستی در جوجه­ ها به سرعت گسترش می ­یابدگوشه منقار و ناحیه پایین منقار به شدت آسیب می بیند و اختلال در پا نیز مشاهده می­ شود. لایه­ های بیرونی پوست بین پنجه و کف پا پوست می­ اندازند و شکاف ­ها و ترک ­های کوچکی نمایان می­ شوند. در برخی موارد لایه­ های پوست پا دچار شکاف عمیق­ تری می­ شوند و شاخی شدن پوست و و برجستگی­ های زگیل مانندی در گرهک­ های پا گسترش می­ یابد. مشکل پا معمولاً با هجوم باکتری ­ها به محل ضایعات بیشتر می­ شود. در طی ۱۲ تا ۱۴ روز پس از دریافت جیره دچار کمبود، حاشیه پلک­ ها با ترشحات چسبناکی بسته می ­شوند. غلظت پانتوتنیک اسید در کبد در هنگام کمبود کاهش می­ یابد. کبد  بیش از حد بزرگ شده و از زرد کم­رنگ. به زرد تیره تغییر می­ یابد. اعصاب و فیبرهای ستون فقرات نشان می­ دهد که غلاف میلین آسیب دیده است. تخریب این رشته ­ها در همه قطعات ستون فقرات در زیر ناحیه کمری اتفاق می­ افتد. در جوجه ­های جوان علائم بالینی کمبود پانتوتنیک اسید متفاوت­ تر و شدیدتر از کمبود بیوتین است و هر دو سبب التهاب شدید پوست، شکستن پرها، پروزیس، رشد ضعیف، و تلفات می­ شوند. در مقایسه با کمبود اسید پانتوتنیک ، التهاب پوست پا در قسمت بالای پنجه مشهود است، در کمبود بیوتین ابتدا کف پا متأثر می شود و اغلب اوقات شدیدتر از کمبود اسیدپانتوتنیم است. علائم کمبود پانتوتنیک اسید در بوقلمون­ های جوان مشابه جوجه­ های جوان می­ باشد و شامل ضعف عمومی، التهاب پوست، و چسبیدن پلک ­ها  به یکدیگر می­ باشد. اردک­ های جوان علائم عمومی که در جوجه­ ها و بوقلمون­ ها دیده­ می­ شود را غیر از تأخیر در رشد را نشان می ­دهند؛ هرچند نرخ مرگ و میر در آن­ها بسیار بالاست. پردرآوری ضعیف مهمترین نشانه کمبود در جوجه قرقاول­ ها و بلدرچین­ هاست. کمبود اسید پانتوتنیک روند طبیعی تولید تخم ­مرغ را تحت تآثیر قرار نمی­ دهد اما جوجه­ درآوری به شدت افت می­ کند و جوجه ­های هچ شده ممکن است آنقدر ضعیف باشند که زنده نمانند. مرگ و میر جنین در هنگام کمبود اسید پانتوتنیک معمولاً در روزهای پایانی انکوباسیون رخ می ­دهد. رابطه خطی مستقیمی بین غلظت اسیدپانتوتنیک جیره و جوجه ­درآوری وجود دارد.

پانتوتنیک اسید

Beer و همکاران (۱۹۶۳) جیره­ ی خالصی به مرغ ­های تخم­گذار لگهورن سفید دادند که حاوی ۹/۰ میلی­گرم پانتوتنیک اسید در کیلوگرم جیره بود. آن­ها پی بردند که مرغ­ ها به ۱ میلی­گرم در کیلوگرم ویتامین برای تولید بهینه تخم ­مرغ ، حداقل ۴ میلی­گرم در کیلوگرم برای حداکثر جوجه ­درآوری و ۸ میلی­گرم در کیلوگرم برای جوجه ­درآوری مطلوب و زنده ­مانی نتاج نیاز دارند.

 

Dawson و همکاران (۱۹۶۲) گزارش دادند که بوقلمون­ های مادری تغذیه شده با جیره­ های با کمبود پانتوتنیک اسید، مرگ و میر جنین­ ها در هفته اول رشد و نمو، بالا بود. بعد از ۱۷ روز، جنین­ های زنده مانده کوچک بودند و پرهای ضعیفی داشتند و علائمی مانند التهاب پوست، خونریزی، کبد چرب و قلب­ های گشاد و رنگ ­پریده نشان دادند.

 

https://zarinjavdaneh.ir/کمبود-نیاسین/

https://t.me/zarin_javdaneh

انتشار

error: محتوا حفاظت شده است