ویتامین D در گاو شیری؛ وظایف و نیازها

ویتامین D در گاو شیری

ویتامین D در گاو شیری؛ وظایف و نیازها

ویتامین D در گاو شیری؛ وظایف و نیازها

ویتامین D در گاو شیری

ویتامین D یکی از ویتامین های ضروری در تغذیه نشخوارکنندگان و از دسته ویتامین های محلول در چربی می باشد. این ویتامین در رشد و استحکام استخوان ها از طریق کنترل تعادل و افزایش میزان جذب کلسیم، فسفر و منیزیم کمک می کند. نور خورشید تامین کننده اصلی این ویتامین است که کوله کلسیفرول یا همان ویتامین D3 را در پوست توسط یک واکنش شیمیایی وابسته به تابش خورشید به ویژه پرتو فرابنفش (UV) است، می سازد.

با اینکه تاثیرات ویتامین D بسیار گسترده است اما معمولا کمبود این ویتامین را بیشتر مرتبط با پوکی استخوان ها، عدم تعادل هورمون های پاراتیروئید و ضعف سیستم ایمنی بدن می دانند. عدم وجود ویتامین D در مواد خوراکی و عدم برخورداری از تابش مستقیم نور خورشید در شرایط پرورش بسته از جمله عواملی هستند که باعث می شوند، کمبود این ویتامین رخ داده و اضافه کردن شکل سنتتیک آن به مکمل های دامی ضرورت داشته باشد.


فیزیولوژی


ویتامین Dدر گاو شیری

باید به این نکته توجه کرد که کمبود کلسیم یا فسفر در خون، تولید ویتامین D3 و انتقال آن به کلیه را افزایش می دهد تا بدین طریق با افزایش بازجذب این دو عنصر، مقادیر آنها در خون افزایش یابد. کمبود ویتامین D توانایی حفظ سطوح مناسب کلسیم و فسفر را در خون می کاهد که در نهایت این مورد موجب بروز بیماری ریکتز در حیوانات جوان و استئومالاشیا در حیوانات بالغ می شود.

هر دو، بیماری استخوان هستند که در آنها ماتریکس آلی استخوان به دلیل نقص در معدنی شدن آسیب می بیند.ویتامین D در گاو شیری و به طور کلی در تمام پستانداران یک پیش هورمون است بدین معنی که این پیش ماده برای تولید هورمون ۱، ۲۵- دی هیدروکسی ویتامین D که تنظیم کننده متابولیسم کلسیم است، ضروری می باشد.

این ویتامین یا بهتر است بگوییم پیش هورمون در نتیجه تبدیل ۷-دی هیدروکلسترول تحت تاثیر تابش مستقیم نور آفتاب به پوست ساخته می شود. گیاهان فاقد ویتامین D3 می باشند چون در آنها تحت تاثیر تابش اشعه فرابنفش نور خورشید، ارگوسترول به ویتامین D2 تبدیل می شود که متفاوت از ویتامین D3 می باشد. ویتامین D تامین شده از طریق تابش آفتاب یا جیره غذایی ابتدا به سرعت به کبد منتقل شده و از آنجا وارد خون می شود.

این ویتامین سریعا از خون برداشت می شود تا غلظت های آن در خون افزایش نیابد. ویتامین D3 از خون به کلیه منتقل می شود تا در آنجا انتقال فعال کلسیم و فسفر از دیواره روده را تنتظیم کند. همچنین این ویتامین با تاثیر بر هورمون پاراتیروئید، باز جذب کلسیم از استخوان را افزایش می دهد.


مقدار مورد نیاز


دور شدن از سیستم های چرا و رو آوردن به پرورش بسته، خورانیدن خوراک های انبار شده و فرآورده های فرعی، نیاز به افزودن مکمل ویتامین D در گاو شیری را بیش از پیش ضروری کرده است. در بیان احتیاجات ویتامین D در گاو شیری، مقایر تامین شده از طریق نور آفتاب و علوفه خشک شده در مجاورت خورشید در نظر گرفته نمی شود و هر آنچه به عنوان احتیاجات بیان می شود باید از طریق مکمل ویتامین و معدنی در اختیار دام قرار گیرد.

تعریف مقدار ویتامین D در گاو شیری که مورد نیاز آنهاست، براساس مقداری که برای تولید ۱، ۲۵- دی هیدروکسی ویتامین D مورد نیاز است صورت می گیرد. تحقیقات نشان داده است که غلظت های کمتر از ۵ نانوگرم در هر میلی لیتر پلاسمای خون از ۲۵- هیدروکسی ویتامین D نشان دهنده کمبود این ویتامین است و غلظت های ۲۰۰ تا ۳۰۰ نانوگرم در هر میلی لیتر نشانگر مسمومیت با این ویتامین است. در حالت عادی، غلظت این هورمون در خون نشخوارکنندگان ۲۰ تا ۵۰ نانوگرم در هر میلی لیتر است.

بررسی غلظت های مختلف ۲۵- هیدروکسی ویتامین D در پلاسما نشان داده است که افزودن مکمل ویتامین D به جیره غذایی به اندازه ۵ هزار واحد بین المللی (۵/۷ واحد بین المللی به ازای هر کیلوگرم وزن بدن) یا ۱۰ هزار واحد بین المللی ویتامین D (15 واحد بین المللی برای هر کیلوگرم وزن بدن) غلظت های پلاسمایی را بین ۲۵ تا ۳۱ نانوگرم در هر میلی لیتر در سرتاسر دوره خشکی و اوایل شیردهی حفظ می کند.

یکی از تاثیرات جانبی ویتامین D در گاو شیری در تولید مثل می باشد. تحقیقات نشان داده است که گاوهایی که یک جیره حاوی علف خشک یونجه – کنسانتره با ۳۰۰ هزار واحد بین المللی ویتامین D3 دریافت کرده بودند، ۱۶ روز زودتر از گاوهایی که مکمل دریافت نکرده بودند، به فحلی بازگشتند. این گاوها کلسیم موجود در جیره غذایی را نیز بهتر جذب کردند.

از دیگر اثرات ارزش افزوده مکمل ویتامین D در گاو شیری افزایش تولید شیر و بهبود ماده خشک مصرفی می باشد. طبق تحقیقاتی که در دانشگاه اهایو انجام شده است، گاوهایی که ۴۰ هزار واحد بین المللی ویتامین D در روز دریافت کرده بودند، شیر بیشتری نسبت به گروهی که مکمل این ویتامین را دریافت نکرده بودند، تولید کردند. در گله مورد بررسی در این دانشگاه، مشاهده گردید که گروه دریافت کننده مکمل ویتامین D ماده خشک مصرفی بهتری نسبت به گروه شاهد که ویتامین D دریافت نکرده بودند، داشتند.

به طور کلی طی بررسی های متعددی که انجام شده است مشخص گردیده است که حداقل باید ۱۰ هزار واحد بین المللی ویتامین D در روز برای گروه های مختلف گاو شیری فراهم گردد تا مشکلی از نظر سلامتی برای این دسته از دام ها بروز نکند. البته بهترین سطح توصیه شده از این نظر جهت بهبود تولید شیر، تولید مثل و سلامتی مقدار ۲۰ هزار واحد بین المللی در روز یا ۳۰ واحد بین المللی به ازای هر کیلوگرم وزن بدن می باشد.


مسمومیت


ویتامین D3در گاو شیری

پژوهش های متعددی جهت بررسی سطوح مسمومیت ویتامین D در گاو شیری صورت گرفته است. سطوحی نظیر ۵۰ هزار واحد بین المللی و ۸۰ هزار واحد بین المللی در روز مورد بررسی قرار گرفته اند و هر دو سطح باعث ایجاد علائم مسمومیت شده اند. در نهایت محققین دو سطح کوتاه مدت و بلند مدت مسمومیت را پیشنهاد دادند. تحقیقات ثابت کرده است اگر مقادیر بالاتر از ۵۰۰ هزار واحد بین المللی در روز به دام خورانیده شود، در کوتاه مدت علائم مسمومیت بروز خواهد کرد.

از طرفی، مصرف ۵۰ هزار واحد بین المللی در روز ویتامین D در طولانی مدت (بیش از ۶۰ روز) سبب بروز نشانگان مسمومیت خواهد شد.بیشترین مقدار قابل تحمل ویتامین D در گاو شیری به طور معکوس با غلظت های کلسیم و فسفر جیره غذایی همبستگی دارد. به طوری که با افزایش میزان کلسیم و فسفر در جیره غذایی، سطح قابل تحمل ویتامین D توسط دام کاهش می یابد.

مسمومیت با ویتامین D در گاو شیری سبب کاهش خوراک مصرفی، پر ادراری (پلی یوریا)و نقص در ترشح ادرار می گردد. در طولانی مدت نشانه هایی نظیر یبوست، کاهش تولید شیر، نکروپسی یا کلسیمی شدن کلیه ها، آئورت و شیردان بروز خواهد کرد.

در تامین ویتامین D در گاو شیری باید به این نکته توجه کرد که مقداری از این ویتامین در شکمبه توسط باکتری ها به متابولیت های غیرفعال تجزیه می شود پس باید این مورد را نیز در تنظیم مقدار ویتامین D در مکمل ویتامین و معدنی در نظر گرفت.


نتیجه گیری


همان طور که در این مقاله کوتاه متوجه شدید، تامین ویتامین D در گاو شیری از اهمیت بالایی برخوردار است و حذف مکمل حاوی این ویتامین از جیره در کوتاه مدت و طولانی مدت خسارت های جبران ناپذیری را به گله وارد می کند. ویتامین D در گاو شیری از جنبه هایی چون تولید شیر و مصرف ماده خشک بسیار پراهمیت است و طی تحقیقات انجام شده در دانشگاه اهایو حذف این ویتامین از جیره هم می تواند تولید شیر را کاهش دهد، هم تولید مثل را مختل کرده و هم اثر سوء بر ماده خشک مصرفی داشته باشد.

شرکت زرین جاودانه تولیدکننده انواع مکمل ها و پرمیکس های حاوی این ویتامین طبق جداول استاندارد جهانی به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید بهترین عملکرد را در گله های خود داشته باشید. تولید شیر از نظر اقتصادی مهم ترین عاملی است که عملکرد دامداری را تحت تاثیر خود قرار می دهد و امید است دامداران زحمتکش با استناد به دانش روز تیم های تخصصی بتوانند بهترین عملکرد را داشته باشند.

https://t.me/zarin_javdaneh

انتشار

error: محتوا حفاظت شده است