درباره ما

کارخانه خوراک کنسانتره و مکمل

کارخانه کنسانتره و مکمل سازی زرین جاودانه با ظرفیت اسمی۳۰۰۰ تن و دارا بودن خط تولید مدرن، انبار مجهز جهت انبارش ویتامین ها و مواد معدنی، واحد آزمایشگاه های مجهز و پیشرفته (آزمایشگاه میکروبیولوژی، آزمایشگاه آنالیز دستگاهی، آزمایشگاه شیمیایی)، واحد کنترل کیفیت QC و واحد تضمین کیفیت، یکی از برترین و مجهزترین کارخانه های تمام اتوماتیک تولیدی و تحقیقاتی در زمینه تولید خوراک دام و طیور در ایران به شمار می رود.

مطابق با سیستم مدیریت کیفیت طراحی شده در این کارخانه تولیدی، کنترل کیفیت در سه بخش کنترل ورودی، کنترل حین تولید و کنترل خروجی محصولات نیز با دقت صورت می پذیرد.

در بخش ورود مواد اولیه به کارخانه کنسانتره و مکمل سازی زرین جاودانه، به هنگام ورود مواد اولیه، ماشین های حمل برای ورود به مجتمع تولیدی کاملا ضدعفونی شده (از گیت ضدعفونی، حوضچه ضدعفونی عبور می کنند) و بعد از وزن کشی، نمونه گیری از مواد اولیه انجام گرفته و به آزمایشگاه کارخانه کنسانتره و مکمل سازی جهت آزمون های سلامت مواد اولیه، ارسال می گردد تا کنترل کیفیت در بخش ورودی مواد اولیه به کارخانه کنسانتره و مکمل سازی با دقت صورت پذیرد.

در بخش کنترل های حین تولید کنسانتره و مکمل، شایان ذکر است فرآیند تولید در کارخانه کنسانتره و مکمل سازی زرین جاودانه، کاملا مطابق با الزامات و استانداردهای تولید خوراک دام و طیور، اصول GMP و الزامات استاندارد HACCP پیاده سازی شده و کلیه مراحل تولید در تمامی خطوط تولید از اتاق های فرمان توسط کارشناسان متخصص و به وسیله سیستم ها و نرم افزارهای پیشرفته کنترل و هدایت می شود.

کارخانه کنسانتره و مکمل سازی زرین جاودانه دارای خطوط تولید به شرح زیر می باشد:

خطوط تولید کنسانتره:

تولید کنسانتره در کارخانه کنسانتره و مکمل سازی زرین جاودانه، به صورت تمام اتوماتیک انجام می گردد که این خط تولید مجهز به پیشرفته ترین دستگاه ها و تجهیزات با جدیدترین تکنولوژی می باشد. توزین بسیار دقیق و البته با سرعت بالا، استفاده از نسل جدید میکسرها و یا اصطلاحا توربو میکسرها از ویژگی های منحصر به فرد این خط تولید است که با توانایی میکس مناسب و مطلوب در مدت زمان کم امکان تولید محصول با حداکثر یکنواختی و هموژنیسیته را ایجاد می نماید.

خطوط تولید مکمل:

خط تولید مکمل سازی کارخانه کنسانتره و مکمل سازی زرین جاودانه، با رعایت اصول بهداشتی و ایمنی زیستی کامل کار می کند. به جهت جلوگیری از بروز خطای انسانی و بالابردن دقت و کیفیت توزین، روند توزین ریزمغذی ها به صورت اتوماتیک و با پشتیبانی نرم افزار اختصاصی انجام می گیرد. در این خط تولید ریزمغذی ها توسط دستگاه مکش خلاء به داخل میکرومیکسر جهت میکس و به حجم رسانی اولیه با کریرهای مناسب انتقال می یابد. اساس کارکرد دستگاه مکش که در صنایع داروسازی نیز کاربرد فراوان دارد بر استفاده از سیستم پنوماتیک و جریان هوای فشرده است و هیچ گونه عامل انسانی در این انتقال مشارکت ندارد. به دلیل حساسیت و دقت بالای موردنیاز برای واحد مکمل سازی، علاوه برکنترل های نظام جامع کیفیت، نظارت ویژه ای توسط یک دامپزشک مستقر در خط تولید مکمل صورت می پذیرد.

کارخانه کنسانتره و مکمل سازی زرین جاودانه مجهز به انبار منحصر به فرد برای انبارش ویتامین ها و مواد معدنی مجهز است که براساس اصول چیدمان صحیح، و برنامه های منظم نظافت و ضدعفونی مدیریت می شود. شرایط دمایی، نور و رطوبت مطابق با دستورالعمل سازمان دامپزشکی جهت انبارش و نگهداری مواد ویتامینه بوده و به صورت لحظه ای ثبت و کنترل می شود.

محصولات تولید شده در کارخانه کنسانتره و مکمل سازی زرین جاودانه شامل:

کنسانتره مرغ گوشتی، کنسانتره مرغ بومی، کنسانتره مرغ تخمگذار، انواع پرمیکس ها

مکمل های معدنی و ویتامینی ویژه مرغ گوشتی، مکمل مرغ بومی، مکمل مرغ تخمگذار

مکمل های معدنی و ویتامینی ویژه انواع دام، گوسفند داشتی، گوساله پرواری، گاو شیری

 

کارخانه خوراک

کارخانه خوراک دام و طیور زرین جاودانه:

کارخانه تولید خوراک دام و طیور زرین جاودانه تأسیس شده در سال ۱۳۸۶ واقع در شهرستان خوانسار با ظرفیت اسمی ۷۲۰۰۰ تن خوراک، تولید کننده انواع خوراک برای مرغ گوشتی، مرغ بومی، مرغ تخمگذار سایر طیور شامل کبک، بلدرچین، بوقلمون و  شترمرغ و انواع خوراک دامی شامل: گاو شیری، گوساله پرواری، گوساله شیرخوار، گوساله پرواری، گوسفند داشتی، گوسفند پرواری و خوراک اسب می باشد که آماده خدمات رسانی به سراسر کشور می باشد.

تولید دان کامل پلت و انواع خوراک دامی و طیوری کرامبل و مش در کارخانه خوراک دام و طیور زرین جاودانه با ظرفیت اسمی ۷۲۰۰۰ تن انجام می شود. پخت در یک بازه زمانی خاص و در بازه دمایی مشخص و به صورت اتوماتیک و قابل کنترل انجام شود.

تیم زرین جاودانه با دارا بودن سابقه پنجاه ساله در عرصه پرورش طیور گوشتی آمادگی علمی و تجربه عملی لازم را جهت بهبود عملکرد واحدهای پرورشی و تولیدی دارد.

error: محتوا حفاظت شده است