گاو شیری

محصولات زرین جاودانه معرفی بخش «گاو شیری»

محصولات زرین جاودانه:

قریب به ۸۹ سال است که تحقیقات بسیار گسترده ­ای در زمینه تغذیه و پرورش گاو شیری در سراسر جهان صورت گرفته است. پیشرفت ­های ژنتیک و اصلاح نژاد گاو شیری طی این سال­ ها سبب شده است که از سال ۱۹۸۰ تا تاکنون، هر ساله بازده تولید شیر به ازاء هر رأس به صورت میانگین ۲% افزایش یابد. به تبع این افزایش تولید شیر، میزان خوراک مصرفی جهت تأمین احتیاجات روبه ­رشد دام نیز افزایش یافته است. به طوری که در گله ­هایی که هر گاو به صورت میانگین ۱۲,۵۰۰ کیلوگرم شیر طی یک دورۀ شیردهی تولید می ­کند، میانگین مصرف ماده خشک به ۲۷ – ۲۵ کیلوگرم در روز می­ رسد. با اینکه مصرف ماده خشک افزایش یافته است امّا بهبود مصرف متناسب با تولید صورت نگرفته است، به همین دلیل استفاده از کنسانتره ­های غلیظ از نظر انرژی، پروتئین و سایر ترکیبات مغذی بسیار رایج شده است. به طور مثال غلظت انرژی خالص شیردهی (NEl) از ۲۳/۱ مگاکالری در هر کیلوگرم ماده خشک جیره در سال ۱۹۸۰ به بیش از ۶۵/۱ مگاکالری در هر کیلوگرم ماده خشک جیره در سال ۲۰۱۹ رسیده است. این مثال نشان می­دهد که استفاده از ترکیب ­های خوراکی استاندارد و همچنین جیرۀ غذایی مهندسی شده طی سال­های اخیر بیش از پیش اهمیت یافته است.


مکمل های ویتامینه- معدنی


توجه به تک تک اجزاء خوراک سبب بهبود عملکرد تولید و نیز تولید مثلی در گاوهای شیری به خصوص گاوهای با تولید بالا می ­شود. یکی از مهم­ترین اجزای یک جیرۀ غذایی استاندارد برای گاوهای شیری، مکمل­ های ویتامینی و معدنی است. در کنار این بخش، توجه به افزودنی­ های قابل استفاده در خوراک که راندمان تولید را بهبود می­ بخشند نیز می ­تواند حائز اهمیت باشد. بر همین اساس، محصولاتی که می ­توانند جهت تأمین این ترکیب ­ها مورد استفاده قرار گیرند به دو دستۀ مکمل ­های ویتامینه- معدنی و پیش ­مخلوط­ های دامی تقسیم می­ شوند. دسته اول فقط جهت تأمین نیازهای ویتامینی و معدنی مورد استفاده قرار می­ گیرند اما پیش­ مخلوط ­های دامی علاوه بر تأمین نیازهای ویتامینی و معدنی، با بهره­ گیری از افزودنی ­های مجاز سعی در تأمین نیاز و بهبود راندمان تولیدی دارند. این دو دسته از محصولات به ترتیب در گاوداری ­های صنعتی و نیمه­ صنعتی مورد استفاده قرار می­ گیرند. دستۀ سومی از محصولات نیز وجود دارند که مختص گاوداری­ های سنتی هستند. این دسته از محصولات با عنوان «خوراک گاو شیری» یا به طور دقیق ­تر «کنسانتره گاو شیری» شناخته شده و براساس نیاز در مراحل مختلف زندگی گاوهای شیری در گاوداری­ های سنتی مورد مصرف قرار می­ گیرند. محصولات کنسانتره علاوه بر نیاز ویتامین­ ها، مواد معدنی و افزودنی ­های مختلف، نیاز به سایر مواد مغذی از جمله انرژی، پروتئین و چربی را نیز مرتفع می­ کنند.

 

گروه زرین جاودانه خوانسار افتخار دارد با استفاده از تجهیزات تولیدی پیشرفته، هر ۳ دسته از این محصولات را تولید و براساس شرایط مصرف ­کننده در اختیار آنها قرار دهد. در ادامه به معرفی و توضیح مختصری در رابطه با سبد محصولات مختص «گاو شیری» خواهیم پرداخت.

مکمل­ های گاو شیری با نام تجاری زرین ساپ


زرین ساپ


تحقیقات نشان داده است که در گاوهای با تولید بالا، به دلیل افزایش تولید، سیستم ایمنی و باروری دام تحت فشار قرار می ­گیرد. این حالت سبب کاهش سطوح ویتامین ­ها و مواد معدنی در جهت ایمنی باروری می­ شود. ۳ محصول زرین ساپ Pro، زرین ساپ Plus و زرین ساپ Fit با هدف تامین بهینۀ احتیاجات گاوهای شیرده با تولید متفاوت طراحی شده ­اند. این محصولات به دنبال شکوفایی پتانسیل گله می­ باشند.

در گاوهای متوسط تولید به دلیل کاهش تدریجی تولید و افزایش ماده خشک مصرفی، میزان احتیاجات تا حدودی نسبت به دورۀ پرتولید کاهش می ­یابد. تأمین درست این احتیاجات به دلیل آبستن بودن دام، حائز اهمیت می ­باشد تا احتیاجات دام و آمادگی برای دوران پیش از زایش به درستی صورت گیرد. مکمل ویتامینه و معدنی زرین ساپ متوسط تولید جهت تأمین احتیاجات دام پس از اوج تولید و با تکیه بر آمادگی آن برای ورود به ۳ ماه آخر آبستنی طراحی شده است.

وجه مشترک پرورش گاوهای کم­ تولید، خشک و تلیسه در مهم بودن پرورش اقتصادی در آنهاست. در این دسته از گاوهای شیری توجه به رشد حائز اهمیت است. در گاوهای کم ­تولید و خشک (۶۰ تا ۲۱ روز قبل از زایش- دوره دور از زایش یا Far off)، توجه به رشد جنین و در تلیسه ­ها، توجه به رشد خود دام مدّتظر می­ باشد. مکمل ویتامینه و معدنی زرین ساپ کم­ تولید، خشک و تلیسه با هدف تامین احتیاجات و به طور همزمان توجه به جنبۀ اقتصادی پرورش در این دسته از گاوهای شیری طراحی شده است.

زرین ساپ General

آنالیز مکمل استاندارد دامپزشکی، براساس نیازهای عمومی دام طراحی شده است. این محصول با نسبت ­های مختلف می ­تواند در بسیاری از گروه­ های دامی مورد استفاده قرار گیرد. مکمل ویتامینه و معدنی زرین ساپ General دارای تفاوت­ هایی با محصولات مشابه می­ باشد به طوری که محصول مذکور از لحاظ ویتامین E و عنصر سلنیوم مورد بازنگری و غنی ­سازی قرار گرفته است. این محصول می­ تواند بنابر درخواست مشتری به صورت بدون فسفر یا همراه با مقادیر مختلف فسفر (تا ۹۰ گرم فسفر در هر کیلوگرم) نیز عرضه گردد.

زرین ساپ دوقلو

در دامداری­ های صنعتی استفاده از مکمل ­های ویتامینه و معدنی دوقلو رایج است. متخصص تغذیه در این مزارع پرورشی می­ تواند به نسبت ­های مختلف از هر یک از این دو محصول استفاده کند تا بتواند نیازهای گلۀ پرورشی در مراحل مختلف را پوشش دهد. مکمل ویتامینه و معدنی زرین ساپ دوقلو با استفاده از مواد اولیه مرغوب می­ تواند با استفاده درست سبب بهبود عملکرد فیزیولوژیکی، تقویت سیستم ایمنی و افزایش مصرف خوراک گردد.

پیش ­مخلوط ­های گاو شیری با نام تجاری زرین میکس 

پیش مخلوط دامی زرین میکس


پیش مخلوط های زرین میکس


پیش ­مخلوط­ ها ترکیباتی هستند که به دامداران نیمه­ صنعتی این اجازه را می­ دهند که با توجه به شرایط پرورشی خود، علاوه بر ترکیبات ویتامینه و معدنی به تامین افزودنی­ های مختلف و در نتیجه افزایش راندمان تولید بپردازند. این محصولات با توجه به مقدار مصرف خود، می ­توانند به صورت ۵%، ۷٫۵ % و ۱۰% عرضه شوند. با توجه به سیاست ­های گروه زرین جاودانه خوانسار در ارتباط با در نظر گرفتن دُز مصرف استاندارد برای محصولات مختلف،

پیش­ مخلوط ­های این مجموعه براساس دُز مصرف ۵% یا ۵۰ کیلوگرم در تن کنسانتره گاو شیری طراحی شده ­اند.

زرین میکس Pro

پیش مخلوط ۵% گاو شیری زرین میکس Pro به صورت کاملا تخصصی برای گاوهای شیری با تولید بالاتر از ۴۰ لیتر در روز فرموله شده است. این محصول حاوی انواع ترکیبات مغذی شامل مکمل ویتامینه و معدنی گاو سوپرتولید، کلسیم فسفات، ترکیبات بافری، آلکالایزر، موننسین، پروتئین عبوری، نمک، سبوس و بنتونیت می باشد.

پیش مخلوط ۵% زرین میکس گاو شیری به صورت کاملا تخصصی برای گاوهای شیری با تولید ۳۵ الی ۴۰ لیتر در روز فرموله شده است. این محصول حاوی مکمل ویتامینه و معدنی گاو پرتولید، کلسیم فسفات، ترکیبات بافری، آلکالایزر، نمک، سبوس و بنتونیت می­ باشد.

پیش­ مخلوط ۵% زرین میکس متوسط تولید، خشک و تلیسه  به صورت کاملا تخصصی برای گاوهای با تولید کمتر از ۳۵ لیتر در روز، گاو خشک (۶۰ تا ۲۱ روز قبل از زایش- دوره دور از زایش یا Far off) و تلیسه ­ها فرموله شده است. این محصول با هدف تامین احتیاجات و به طور همزمان توجه به جنبه اقتصادی پرورش در این دسته از دام­ ها طراحی شده است.

کنسانتره ­های گاو شیری با نام تجاری زرین فید 
کنسانتره گاوه شیری


کنسانتره های زرین فید


گاوداری­ های صنعتی به واسطه نداشتن تجهیزات تولید خوراک نظیر دستگاه ­های آسیاب و میکسر، نیاز به تأمین بخش کنسانتره ­ای به صورت کامل و بسته ­بندی شده دارند. کیفیت کنسانتره خریداری شده به واسطه متغیر بودن نهاده­ های مصرفی در تولید کنسانتره، می ­تواند در صورت عدم توجه به کیفیت مواد اولیه سبب بروز مشکلات و آسیب­ های جدّی در گلۀ پرورشی شود. این کنسانتره می ­تواند در دو شکل فیزیکی آردی (مَش) و پلت (Pellet) به مصرف­ کننده عرضه گردد. کنسانتره پلت دارای مزیت­ هایی است که می­ تواند عملکرد را بهبود بخشد. از جمله مزیت ­های این نوع کنسانتره می­توان به بهبود خوش­ خوراکی و ارزش تغذیه­ ای مواد مغذی موجود در خوراک، ثبات کیفیت مواد مغذّی مورد تغذیه در طول زمان و افزایش تولید شیر، تسهیل در انبارداری و کاهش رطوبت خوراک در مقایسه با حالت آردی، جلوگیری از دِمیکس شدن خوراک در زمان حمل و نقل و در نهایت، یکنواختی ذرات خوراک میکس شده و دریافت مواد مغذّی با نسبت یکسان در کل گله اشاره کرد.

زرین جاودانه

مجموعه زرین جاودانه خوانسار با استفاده از نهاده ­ها و ریزمغذی­ های با کیفیت داخلی و خارجی، بهره­ گیری از آخرین یافته ­های علمی و تخصصی در زمینۀ تغذیه و سلامتی دام و فرمولاسیون دقیق با استفاده از نرم ­افزارهای تخصصی و خطوط تولید پیشرفته به تولید کنسانتره برای گروه ­های مختلف گاو شیری از جمله کنسانتره زرین فید سوپرتولید، زرین فید پرتولید، زرین فید متوسط تولید و زرین فید کم تولید اشاره کرد.

شرکت زرین جاودانه خوانسار با بهره ­گیری از بهترین مواد اولیۀ ویتامینی، معدنی و افزودنی و نیز، کیفیت سنجی تولید در قبل، حین و بعد از تولید تمام تلاش خود را می­ کند تا محصولی در خور مصرف ­کننده ایرانی تولید کند. تجهیزات این شرکت با فلسفه اندازه ­گیری دقیق مواد تشکیل­ دهندۀ محصولات ویتامینه- معدنی و پیش­ مخلوط ­ها و تولید محصولی با کیفیت براساس استانداردهای بین ­المللی نصب و راه ­اندازی گردیده است. جهت مشاوره و خرید هریک از محصولات بخش گاو شیری می­ توانید به بخش تماس با ما در سایت مراجعه کنید.

https://t.me/zarin_javdaneh

error: محتوا حفاظت شده است