ویتامین D در تغذیه طیور؛ علائم کمبود و اثرات آن بر طیور

ویتامین D

ویتامین D در تغذیه طیور؛ علائم کمبود و اثرات آن بر طیور

علائم کمبود ویتامین D در طیور

اختلاف کمی در میان سویه­ های مختلف طیور در ارتباط با بروز علائم بالینی کمبود وجود دارد. علائم بالینی، در همه ­ی گونه ­های طیور شامل ریکتز، نرخ رشد پایین، کاهش تولید تخم مرغ و قابلیت جوجه در­آوری است.

علاوه بر کندی رشد، اولین نشانه کمبود ویتامین D در جوجه­ ها، ریکتز است که به­ وسیله ضعف شدید ساق پاها مشخص می­ شود. در طی کمبود ویتامین D در پرندگان در حال رشد هایپوکلسیمی ایجاد می­ شود که به نوبه خود توسعه اسکلتی را به دلیل غضروف منبسط شده در اپی­فیز استخوان­ های بلند و بدنه ­های ضعیف استخوان از رشد باز­می­ دارد.

جوجه مرغ ­ها و و بوقلمون ­های جوان و در حال رشد، معمولاً تمایل به استراحت مکرر به حالت چمباته ­زده دارند، بی­ میل به راه رفتن هستند و لنگش دارند و به سختی گام برمی­دارند. از جمله علائم کمبود ویتامین D که از علائم کمبود ویتامین A متمایز است این است که در کمبود ویتامین D پرندگان هوشیارند، نه پژمرده و دچار لنگش هستند، نه اینکه با تلوتلو خوردن راه می­ روند. معمولاٌ کمبود در ۳-۲ هفتگی باعث می­ شود منقارها و ناخن­ ها نرم و خمیده شوند.

بیش­ترین علامت دورنی مخصوص کمبود ویتامین D در جوجه ­ها، مهره ­وار شدن دنده ­ها در محل اتصال آن­ها به ستون فقرات است. در کمبود مزمن ویتامین D، انحراف ­های مشخص اسکلتی ظاهر می­ شوند که در آن ستون فقرات ممکن است در ناحیه استخوان خاجی و دنبالچه ­ای رو به پایین خمیده شود. همچنین معمولا استخوان جناغ (استرنوم) دارای خمیدگی جانبی و فرورفتگی تیز در نزدیک به میانه ­ی سینه است.

این تغییرات، اندازه قفسه سینه و به تبع اندازه­ی تعداد زیادی از اندام ­های حیاتی را کاهش می ­دهد.یک نوع بیماری به نام نواقص دورن غضروفی تشکیل استخوان شناخته شده است که بدشکلی استخوان ­ها و لنگش در نیمچه ­های گوشتی سرتاسر جهان در خلال چند هفته بعد از جوجه­ درآوری منجر می­ شود.

ویتامین D


غظت ۱ و ۲۵- دی ­هیدروکسی ویتامین D و خاکستر استخوان گله­ های دارای وقوع بالای نواقص دورن غضروفی تشکیل استخوان به ­طور قابل توجهی پایین­تر از گله­ هایی بود که به ­صورت خفیف تحت تأثیر این بیماری قرار گرفته ­اند و این امکان وجود دارد که غلظت ­های سیستماتیک بالاتر ۱ و ۲۵-دی­ هیدروکسی ویتامین D3 بین ۷ و ۱۴ روزگی باعث افزایش توانایی جوجه ­های نیمچه ­های گوشتی خواهد شد و در نتیجه صفحات غضروفی رشد در اسکلت ضمیمه ­ای در طی بلوغ استخوان به­ صورت کارآمدتری مینراله می ­شوند.

همانند بسیاری از اختلالات تغذیه ­ای در طیور، پرها به سرعت ژولیده می­ شوند. در نژادهای قرمز رنگ یا دارای رنگ زرد روشن، جوجه­ های دچار کمبود ویتامین D رنگدانه­ ی غیرطبیعی سیاه در برخی پرهای خود، بویژه در پرهای بال دارند. اگر کمبود شدید باشد، سیاه شدن واضح­تر خواهد بود و تقریباً تمام پرها را تحت تأثیر قرار می ­دهد.

زمانی­که ویتامین D در مقادیر کافی فراهم می­ شود، پر وبال جدید و بخش­ های جدیدتر از پر و بال ­های قدیمی به رنگ طبیعی برمی ­گردند، اگرچه بخش تغییر رنگ یافته سیاه باقی می ­ماند. علایم کمبود ویتامین D در مرغ­ های تخمگذار نگهداری­ شده در جایگاه بسته، حدود ۱ تا ۲ ماه پس از بعد از محرومیت از ویتامین D بروز می­ کند.

علائم و نشانه های کمبود 

وقتی مرغ­ های تخم­گذار با جیره غذایی دچار کمبود ویتامین D تغذیه می­ شوند، علائم اولیه کمبود در آن­ها، نازک شدن پوسته تخم­ مرغ آن­هاست. کمبود مرغ ­های تخم­گذار تجاری موجب کاهش ضخامت پوسته تخم­ مرغ تا هفته ­ها می­ شود. اگر ویتامین D3 به ­طور کامل از جیره حذف شود، ممکن است تولید تخم مرغ به­ سرعت کاهش یابد و تخم­ مرغ ­های با پوسته بسیار نازک یا بدون پوسته تولید خواهند شد. در مرغ ­های تخم­گذار، کاهش در استحکام پوسته تخم مرغ ممکن است به علت کاهش در قابلیت سنتز ۱،۲۵- دی هیدروکسی ویتامین D باشد.

در مطالعه ­ای در مورد اثر ۱،۲۵- دی هیدروکسی D3 جیره بر استحکام پوسته در مرغ ­های مسن گزارش شد که در خلال ۳ هفته،  درصد تخم مرغ­ های ترک خورده یا شکسته در  مرغ­ های دارای مکمل ۱،۲۵- دی هیدروکسی ویتامین D پایین­تر بود. تغذیه ویتامین D به مرغ، مقدار آن در زرده تخم ­مرغ و سپس نیاز جوجه به این ویتامین را تحت تأثیر قرار می­ دهد. در طی کمبود، قابلیت جوجه­ درآوری به ­طور مشخص کاهش می ­یابد.

به این دلیل که جنین ­ها در ۱۸ الی ۱۹ روزگی می­ مردند. آوراره­ی فوقانی این جنین­ ها کوتاه یا به ­صورت ناقص بود. در نهایت استخوان­ های سینه به ­طور مشخصی سختی کمتری دارند و ممکن است به­ صورت مهره ­وار در انتهای دنده­ ها به ­نظر برسند. مرغ­ ها ممکن است به­ صورت موقت استفاده از پاها را از دست بدهند، با توجه به این­که ممکن است توان خود را بعد از تخم­گذاری یک تخم (معمولاً دارای پوسته کم) بازیابند.


در طی دوره ­های ضعف شدید پاها، مرغ­ ها حالتی ویژه را نشان می­ دهند که به­ صورت راه رفتن شبیه پنگوئن توصیف شده است. از میان همه ­ی ویتامین­ های فراهم شده در خوراک­ های طیور، ویتامین D یکی از دو (دیگری ویتامین B12 است) است احتمال کمبود آن بسیار می­ باشد. جیره ­های غذایی بر پایه سویا و دانه­ های مرسوم در واقع دربردارنده ­ی هیچ­یک از این ویتامین­ ها نیستند (همان­طور که در بالا برای خوک اشاره شد)، نگهداری در جایگاه کاملاً بسته باعث اجتناب از نور UV به­ عنوان منبع ویتامین خواهد شد. بنابراین مکمل ویتامین D باید برای هرگونه بهره ­برداری از طیوری فراهم شود که در آن­ها پرندگان همیشه در جایگاه باقی می ­ماند.

https://zarinjavdaneh.ir/کمبود-نیاسین/

https://t.me/zarin_javdaneh

انتشار

error: محتوا حفاظت شده است